Subiect: Jurnal Dana88
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 22 sep 2010, 11:48:20
rosalinda's Avatar
rosalinda rosalinda este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana88

Citat:
Anterior postat de dana88 Vezi mesajul
Buna Jurnalule si fetelor!
Citat:
Anterior postat de dana88 Vezi mesajul

Pana in clasa a 11 nu am avut porbleme de greutate, ma mentineam la 52 de kilograme.Nici nu mi-am dat seama ca icnepusem sa ma ingras, pana cand colega mea de banca de atunci , mi-a spus ca ce fac ca am inceput sa am colacei.Am icnercat si eu tot felu de diete, dar deagaba, pana anu trecut am ajuns la 75 de kg.De atunci am incercat sa mananc mai sanatos si am ajuns incet la 72,la aceasta greutate mentinandu-ma cateva luni.Anul asta de pasti am tinut prima data dieta elevtana cu un sigur aliment pe zi( e ca si disociata) si am avut rezultate ajungand pana la 56 de kg.Bineinteles ca dupa terminarea ei si pana acuma am ajuns inapoi la 68.Saptamana trecuta am tinuto din noi si am ajuns doar pana la 65, dar mam oprit din a o tine deoarece mi se pare prea drastica, de acum incercand sa mananc cat mai sanatos, iar scaparile sa le salvez prin sport si dans cum am vazut ca o faceti voi fetele de aici. Ma bucur ca am gasit acest site, si sper sa ma ajute!

Va pup si ne mai auzim!
Buna Dana si bine ai venit in comunitatea slabutelor !
Ma bucur ca ai realizat ca cea mai buna cale pentru a slabi si a te mentine in forma este mancatul sanatos si miscarea.
Sunt sigura ca vei gasi o dieta care sa se potriveasca stilului tau de viata.
Ce mananci acum intr-o zi ?! Vino cu exemple de meniuri, ca sa te putem ajuta.
Ce sport faci ?!
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]