View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 23 apr 2009, 22:43:06
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile

Eu am optat pentru un cantar electronic ce determina atat nr de kg cat si procentul de grasime. In plus, memoreaza datele personale (inaltime, varsta, ultima greutate, % grasime) si astfel te recunoaste cand te sui pe el

Cresterea/scaderea masei musculare sau a % de grasime sunt semnalizate optic (se aprinde unul din cele 4 leduri (verde pt a indica scaderea si rosu pt cresterea valorilor).
Orice cantar trebuie asezat pe o suprafata plana. Si pt niste rezultate fidele, in acelasi loc, mereu.

Sunt multumita de el ..... cand am dubii asupra kg mele, il verific cu greutati (asez pe el o greutate de 3kg si 2 de 4 kg)... si zice adevarul intotdeauna.

Am uitat sa spun e Tefal BodySignal si a costat acum 2 ani 59 de euro (probabil acum e mai ieftin).
Nu stiu daca se gaseste la noi.
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Luna; 18 mai 2009 at 10:56:43.
Răspuns cu citat