View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 22 nov 2011, 19:36:00
sherpika's Avatar
sherpika sherpika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ce pregatim dietetic de Revelion si Craciun

Eu ca si anul trecut o sa fac destule chestii bune si dietetice, bineinteles Nu renunt la piftia de curcan (numai de asta mananc, oricum, eu nu mananc carne de porc), tot o pasare umpluta la cuptor cu sos de legume si garnitura tot asa, vegetale, o salata de boef, dar cu carne de pui, fara cartofi si cu maioneza facuta in casa din oua de prepelita, multe salate la aperitiv (de exemplu pasta de masline cu ansoa si usturoi, o salata de vinete cu nuci si rodii, hummus, tabulleh-salata de patrunjel, musai ceva cu branzica si ce mi-o mai veni in minte la momentul respectiv), as face si cateva sarmalute in foi de varza, insa tot asa, ori din piept de curcan, ori din carne de vita, iar la partea dulce cu siguranta tot cozonacei cu fructe, cum am facut si anul trecut, din faina integrala si cu putina stevie indulcitor sau fructoza, ma mai gandeam si la niste turta dulce cu migdale si tot asa, mai vad, acum sunt in studiu cu meniul, ca vreau pana la jumatatea lui decembrie sa am meniul facut, sa vad de ce mai am nevoie, sa nu le las pe toate pe ultima suta de metri, mai ales ca nu am liber si o sa trebuiasca sa fac cumparaturile mai inainte.
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat