View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 27 ian 2015, 22:57:44
estera1990's Avatar
estera1990 estera1990 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 mai 2013
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 33
Date: 164cm, 58kg
Mesaje: 117
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 40 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990

BunaStiu ce spuneti,dar eu sunt putin cam praf,am inceput bici cu 10 min de 2 ori pe zi si dupa o sapt am ajuns la urgente ca ma simteam rau cu palpitatii si intepaturi la inima...asa ca o presiune si mi-au spus sa o iau mai usor daca sunt sedentara si am luat o pauza de o sapt,mi-am revenit si de atunci mi-am facut un program. O sa incerc 10 min,dar sper sa nu vad iar stele verzi Ieri seara am mancat un mic sendvis din jumatate de chifla, avocado, 2 feliute cascaval si una de salam clasic. Azi md: banana,o cana cu lapte si un iaurt, gustare: biscuiti digestivi, pranz: 2 felii de paine cu smantana (am fost la pranz la bunica prietenului meu si intre sarmale si friptura am ales smantananu stia bunica-sa ca eu sunt la dieta,nu cred ca se va schimba nimic nici pe viitor pentru ca ea e pe ideea ca imi trece mie,zici ca e o boalao sa incerc sa nu mai mananc la ea), gustare2:un mar si un kiwi,cina: 2 felii cascaval si un sfert de grapfruit. Sport nu am facut ( Maine schimb moneda si legat de sport si legat de mancare...
estera1990, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1762 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1245 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]