View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 11:05:58
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
Crede-ma ca daca sari peste micul dejun strici toata ziua - vorbesc din experienta ..acum 6 luni eu la dejun aveam vreo 5-6 tigari si 2 cafele si prima masa o luam pe la 13-14...acum nici sa fumez nu mai pot pana nu mananc a fost mai greu la inceput sa ma obisnuiesc dar acuma efectiv si sa vreau... daca nu mananc la 30 de minute dupa ce ma trezesc mi se face rau... ca sa nu mai zic ca eu mananc musli cu lapte in fiecare dimineata deci nu tb sa ma chinui dimineata sa imi prepar ceva..desi pare banal eu m-am obisnuit si imi pica foarte bine...cerealele iti dau fibre si enerie...fibre care ajuta la digerarea alimentelor ce le mananci pe parcursul zilei..si nu ma refer la musli din acelea cu ambalj frumos :d...nu nu..la cele cu fulgi de ovaz,orz secara, grau si care au si niste urme de fructe deshidratate prin ele
Off, cat de bine te inteleg, Shorty, vizavi de vechile tale obiceiuri. De ce oare ?
Dap, sunt si ale mele (mai putin atatea tigari )

Eu nu pot sa pap musli de acelea (le stiu bine, probabil sunt cele produse in Germania la punga de 1 kg sau mai putin, cu mere uscate, banane uscate, stafide, seminte pierdute printre fulgi, nu? ). Ma baloneaza ingrozitor si imi dau un disconfort teribil. Odata m-au intrebat daca sunt gravida

Ar fi minunat daca le-as tolera. Pt ca imi plac, dar disconfortul e prea mare
Si as rezolva si pb tranzitului intestinal. 2 dintr-o lovitura
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]