View Single Post
  #3002 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 09:04:09
elenavulpe's Avatar
elenavulpe elenavulpe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
am sa incerc blumy! am sa incerc...

azi am facut exact cum faceam in copilarie..cand aveam "durerile" mele si imi erau calmate cu ceva de mancare..si desi nu-mi era foame..sau nu doream..bagam pentur ca imi lua gandul ..Ai stiam perfect ce fac..dar parca eu nu mai eram eu..adica..eram..spanac cum sa explic..eram acolo..dar ma desprinsesem cumva..ma priveam de undeva de sus..mda..m-am prostit, asa-i?

Vreau control..mental si nu stiu cum sa-l regasesc. Da, ma plang iar..dar as vrea sa intelegeti ca nu ma plang ca am mancat ci ca nu pot sa ma controlez..imi e ciuda pe mine ca imi lipseste echilibrul..Asa de nervoasa am fost..ca nu m-am putut calma decat mancand ceva ce nici maca rnu-mi placea..NU-MI PLACEA!!! NU SE NUMARA PRINTRE PREFERATE.... ma vedeam cum mananc..si totusi..imi ziceam uite-as..mananc!!
Doamne Cami... nici nu-ti dai seama cat de bine te inteleg! Si eu imi consum emotiile negative tot in frigider! Si, mai acum vreo 2 saptamani, spuneam exact acelasi lucru: parca nu as fi fost eu in corpul meu! Parca altceva, sau altcineva a preluat controlul! Dar maine va fi alta zi! Iti spun sincer ca dupa un atac din asta de binge eating, tendinta a fost, cand m-am "trezit" sa fig la baie si sa-mi var deshtele pe gat! Dar risc sa dau in altele, asa ca... am incercat sa-mi accept nebunia!
Citat:
Anterior postat de blum Vezi mesajul


e timpul sa incepi meditarile! ia-ti putin timp pt. tine, nu dureaza mult. creeaza-ti atmosfera cu liniste, lumina colorata, lumanari si terapie aromatica si intinde-te un pic. incearca sa relaxezi fiecare muschi in parte. dureaza o vesnicie pana reusesti asa, dar dupa ce-o faci ai impresia ca plutesti in likid. ramai asa cateva minute, cu mintea goala, apoi reversul....incet te intorci la realitate. si indiferenta cat de obosita/trista ai fost dupa relaxare te simti noua.
Aaaaahhhh!!!! mi-ai adus aminte! Ce bine era dupa cate o sedinta din asta! Saru'mana! Dupa-amiaza am si pus de-o meditatie din asta! este intr-adevar superba starea de dupa!
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Nana, as face fata cu brio si la vreme.. e altceva la care nu fac fata..si atunci lovesc starile de nervi..ca practic asta e..
Singurul lucru car el-am facut azi pentru prima data in viat amea a fost sa ma duc sa scriu..sa scriu undeva intr-o agenda tot ce simt..
Am mancat..m-am simtit ca o tampita..mi-au dat lacrimile..nu fde ciud amancatului ci asa..viata, viata cum e in general...si apoi m-am dus si am scris. De mult doresc sa fac asta..dar nu am facut pana azi.

Azi am mers si am scris..am mers si am scris ce m-a suparat asa rau azi..am scris ce am simtit..si am scris ce am mancat..si am scris ce am simtit dupa..vreau sa urmaresc frecventa starilor astora..sa citesc exact ce mi le declanseaza..sa vad daca am inebunit..dau clar e acolo.."un lucru"..un ceva..un cineva..care mi le declanseaza..e singurul mod de a ma "trata" singura.. Am sa citsc apoi la fiecare luna, sa vad ce m-a lovit atat de rau...incat sa ma duca la a imi pierde orice urma de rationament..De ce rationez cand vine vorba de bautura, sau de drugs?!?!? De ce in mintea mea e NU..nu sunt pentru mine..nu ma intereseaza. De ce nu mai rationez legat de alte lucruri..de ce actionez sa ma "mutilez" asa de una singura...Poate am sa descopar..Clar am sa tin cont de notes astea..

merg sa dorm

va multumesc mult ca existati si ca sunteti aici cu o vorba buna..

inainte sa adorm ascult melodia cu rehab-ul a fetei asteia de pleca dintre noi..Damn!! Adictiile astea!!!
Te pup Cami! Iti urez o noapte linistita, care sa te repuna pe linia de plutire!
Buna kestia asta cu scrisul starii si a alimentelor consumate! Este intr-adevar terapie! Inainte sa adormi pune-ti sa asculti o muzica de relaxare, dupa ce o asculti pe fata asta!