View Single Post
  #3003 (permalink)  
Vechi 15 nov 2012, 10:00:12
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Vidia, Doame fereste sa nu aiba dizenterie David ca e groaznica...poate a fost din cauza la ce a mancat si nu i-a priit ,o indigestie alimentara si din cauza asta faci febra sau sa nu aiba rosu in gat...sa-ti ajute Dumnezeu si sa-ti dea putere sa treci peste toate... este o vorba care spune *sa ne fereasca Dumnezeu sa se inplineasca tot ce ne dorim* si e atata adevar in vorbele acestea...eu cred ca erai mult mai linistita si fara bataie de cap inainte de-a deschide magazinul...acum Dumnezeu ti-a indeplinit dorinta dar platesti pretul... uite parinti mei au o pensiune,mereu le-am spus sa faca ce vor ca eu nu-mi manac viata ca ei...saraci ori ii doare ceva ,ori nu trebuie sa stea in pozitie de drepti si sa le faca toate mofturile la clienti...eu nu vreau sa ajung ca ei,eu vreau sa am viata mea...sa stiu ca daca vreau sa merg in concediu sa pot pleca nu sa ma intreb oare cum se descurca X pana vin eu..si apoi a avut parte de fete care doar au furat sau au fost puturoase...ma uit la mama ca de multe ori deabea sta in picioare dar trebuie sa poata sa faca treaba,poate e vorba de obisnuinta sau nu stu ce sa zic...si asta e zi de zi... Vidia...
Angi multumesc de incurajare ,problema e ca vreau si eu ceva al meu sa muncesc pentru mine nu sa stau la mana sotului ,tu stii ce probleme am avut eu in trecut cu el ,eu muncesc de multi ani si nu i-mi place sa-mi dea nimeni de pomana caci atunci cand i-mi cumpar ceva sa o fac din toata inima si sa-mi iau ce i-mi place si acasa cat am stat pe banii sotului simteam ca explodez,problema e ca am doar eu grija de copiii toate grijile sunt pe mine ,el vine in weekend ca musafir,asa il consider eu ,dar i-am spus aseara ca de acum sambata e responsabilitatea lui in toate vreau moment de relax,merg la magazin si sa nu mai am stresin plus,sa se descurce singur ca pe mine nu m-a invatat nimeni cum sa-mi cresc copiii si nici nu m-am plans.Eu stiu ca munceste mult si are stres pe cap dar daca pui in balanta ,mai multa munca am eu
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui david:
angela av (15 nov 2012), VentoFreddo (15 nov 2012)