View Single Post
  #3060 (permalink)  
Vechi 17 oct 2010, 16:59:31
bunny's Avatar
bunny bunny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina's 90
Date: 170cm, 55kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

fetelor eu de miercuri tin dieta.. si incerc sa nu depasesc 1400 kcalorii (in prima saptamana, ca sa pot sa mai reduc in a doua)... si desi mananc corect (mica mea exceptie e ca mananc unul sau doua iaurturi mici activia cu fructe si musli pe zi, care le aveam in frigider de dinainte, acum le-am terminat si nu-mi mai cumpar) am stagnat. e normal? eu sunt tare descurajata.. fac miscare zilnic.. daca nu exercitii macar merg pe jos (pe tocuri ) si urc scari... adica nu stau toata ziua in pat asteptand sa slabesc. desi am inteles ca, cu dieta asta nici nu e nevoie sa faci sport (sportul desigur accelereaza pierderea in greutate)
chiar imi dau toata silinta.. mi-e tare greu fara dulce desi n-as fi crezut! eu nu sunt o persoana care mananca dulciuri, imi plac mai degraba mancarurile sarate. e ciudat pentru mine, dar ravnesc la prajituri (in special la cele cu martipan, mi-era pofta de dinainte sa incep dieta )
nu am avut timp deloc de cumparaturi de cand am inceput dieta, dar am trimis-o pe mama la supermarket si culmea, n-a gasit fructoza, sau orice inlacuitor de zahar :-| in ditai supermarketul
singurul meu dulce e cola si bomboane, ambele fara zahar, din care mai iau cate o gurita cand chiar simt ca mor dupa ceva dulce nu stiu.. sunt asa de suparata... as vrea macar fructe sa am voie sa mananc, orice
bineinteles ca, in timp ce scriu, am doar o perioada mai proasta, probabil trecatoare. dar totusi as vrea sa pot face ceva
spuneti-mi ce fac gresit...
daca va uitati in meniurile mele, cele care sunt sub 1000 sunt asa fiindca am mancat ceva ce n-am putut cantari sau n-am gasit in lista, dar am aproximat eu ca sa nu trec de limita.
bunny, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]