View Single Post
  #309 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 20:40:36
Happiness's Avatar
Happiness Happiness este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2012
Locaţie: Botosani, Romania
Date: 168cm, 89.9kg
Mesaje: 395
Aprecieri acordate: 120
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 21 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XIII)

Buna seara, fetelor! Nu am fugit de aici, dar din pacate am fost plecata si de pe telefon nu pot intra, nu stiu de ce... Oricum, am ajuns la 83,3 kg, deci inca 1,3 kg in nici o saptamana. La ziua de vitamine am personalizat un pic, in sensul ca aproape jumatate e zi de post negru, adica de lichide sa zicem, si mananc abia spre 3-4, ceva care sa nu imi fermenteze, de genul banana, ananas sau fistic. Am descoperit reteta "magica" de slabit, desigur se refera la mai putina mancare. La carbo am papat chiar binisor si mancare si dulce, dar nu exagerat. Azi la proteine am facut o mica abatere. Am mers cu elevii mei in excursie la o ferma din apropiere si ne-au dat produse de acolo, cas, rosii..si o placintica mica, mica cu branza. Eu eram la proteine, casul mergea super, placintica nu prea, dar era minuscula si nu prea dulce, asa ca am mancat-o. Decat sa ma gandesc toata noaptea la ea...Si maine din nou amidon, cred ca mananc orez cu legume, sau ceva de genul, ca m-am saturat de cartofi.

Voi ce faceti? Sunteti ok? Acum merg sa va citesc din urma, am ceva de recuperat.>
Happiness, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Happiness, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1879 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1362 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]