View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 03 mar 2018, 21:16:49
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Am reusit si ziua de vineri de post si ziua de azi cu atac Dukan. Azi am iesit si am facut o ora de plimbare in ritm fff rapid. E prea frig pentru alergat asa ca pana se mai incalzeste putin voi face doar mers rapid. Sper ca pe marti miercuri sa pot incepe sa alerg.

Nu gasesc un centimetru in casa sa ma masor - dar stiu ca am ajuns pe la 98 in jurul soldurilor.

Ieri nu am reusit decat 6936 pasi dar azi am compensat cu 13440 pasi.
De data asta sunt rabdatoare si hotarata - chit ca scap de 2-3 kg si nu mai pun altele si pentru mine e suficient.

2017 a fost un an dezastru si alimentar si ca miscare - cu consecinte asupra siluetei mele. 2018 trebuie sa fie anul in care nu numai ca imi revin la o silueta care sa-mi placa dar imi si stabilesc un regim de viata sustenabil.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
corinnef (24 mai 2018), LOREDANA99 (04 mar 2018), Un Pai Roz (03 mar 2018), Zoe (04 mar 2018)