View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 21 oct 2010, 12:00:58
Silvia Mioara's Avatar
Silvia Mioara Silvia Mioara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2010
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 36
Date: 162cm, 95kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am 18 ani si 90 de kg.

nu te gandi sa tii o dieta, cred ca daca am ajuns toate la o greutate peste 80 kilograme...nu se mai pune problema de dieta, dieta se tine cand vrei sa slabesti 6-7 kilograme.....noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata, adica renuntat sau echilibrat dulciuri si alte cele in viata de zi cu zi si adoptat un regim cat mai aproape de inceputurile noastre ca oameni: legume si fructe din plin, pregatite cum vrei tu mai putin prajeala. Si pentru sala....niciodata nu o sa-ti faci timp ma ales daca nu ai fost niciodata obisnuita cu miscarea.....incepe cu inotul 3 luni si apoi poti merge la sala la un efort mai intens. Eu asa am inceput acum de vreo 3 zile si ma simt excelent la corp , psihicul inca imi joaca feste
Silvia Mioara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2233 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1716 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 425 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]