View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 19 mai 2009, 00:40:35
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Thumbs up Re: Ce te motiveaza intr-un regim de slabire?

Dupa ce am citit astazi acest post am ajuns la concluzia ca am foarte multe chestii care ma motiveaza. Si mi-am facut o lista...
1. Vreau sa ma pot uita in oglinda (de ani de zile fac asta numai de nevoie si atunci... cu cat mai putin cu atat mai bine) si sa nu ma mai gandesc "Vai ce burta am" sau "Zici ca port hainele bunicii"
2. Vreau sa imi pot cumpara orice tip de haine, orice culoare din orice magazin, fara sa mai aud fraza "Din pacate nu avem marimi exceptionale"
3. Vreau sa pot sa fac lucruri banale mers pe strada, urcat/coborat scarile, legat sireturile si altele fara sa obosesc si fara sa raman fara suflare
4. Vreau sa nu mai am impresia ca daca ma asez pe un scaun mai firav acesta se va rupe cu mine sau ca daca ma asez pe picioarele logodnicului meu i le voi rupe
5. Vreau sa ma simt frumoasa...

Legat de obiectul care ma motiveaza... o pereche de blugi din generala... Erau atat de micuti... Nici nu-mi vine sa cred ca am fost odata atat de subtirica...
Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat