Subiect: Jurnal-DyaStar
View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 31 dec 2011, 06:29:30
DyaStar's Avatar
DyaStar DyaStar este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm, 63kg
Mesaje: 41
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal-DyaStar

Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
Greu cu rudele..mai ia putin sui din asta si din asta si din aia
Bine ca eu nu am avut probleme de genul...De fapt nu stiu ce s-a intamplat cu mine..Eu nu sunt cu prajiturile si dulciurile..Mie imi era frica sa nu mananc mai multa mancare..Am avut noroc..Am mancat limittat si bine zic eu..Am avut grija..Cu prajiturile pe la rude iar nu au fost probleme, dar problema e la prajiturile facute de mami..AM gustat sambata si duminica dimineata din ele.De la pranz am zis ca nu mai pun nimic din ele in gura..Ma duceam pe la prajituri le miroseam si plecam..sau mai aveam tentative de a linge crema, dar tipa mami ca le stric aspectul si decat sa ma puna sa le mananc mai bine ma indopam iar cu apa...Si totusi azi am cedat..chiar am cedat:Mi-e ciuda dar acum nu mai am ce face...
ehh..ma agit asa un pic ca mi-e sa nu o iau pe aratura de tot dar de gustat gust intotdeauna n-are rost sa ma abtin de tot si sa fiu frustrata
__________________
Cand simti ca nu mai rezisti si vrei sa golesti frigiderul aminteste-ti cat te-ai chinuit sa ajungi pana aici si ca nu se merita sa irosesti acest efort.Si daca ai citit mesajul dupa ce ai facut vizita la frigider nu RENUNTA,din greseli vom invata
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tar-10822.html
DyaStar, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2084 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]