Subiect: Jurnal madylyx
View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 15 ian 2012, 11:26:53
madylyx's Avatar
madylyx madylyx este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 49kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal madylyx

Reteta dietetica de Salata cu Fasole

200 de grame fasole fiarta mare
1 castravete
1 ardei
1 morcove
2 rosii
1 ceapa rosie
1 salata verde
Ulei masline
Otet de mere sau lamaie
Sare


Prima data am fiert fasolea cu boabe mari, care o am de la Bacau de la mama prietenului meu. Eu am fiert astfel incat sa nu se sfarame, sa fie moale in mijloc (aprox 2 ore a fiert).Am tocat tip solzi ceapa, ardeiul l-am facut feliute subtiri, castravetele si rosiile cubulete, morcovele l-am dat pe razatoarea cu ochiurile cele mai mari, iar salata am rupt-o cu mana. Am pus fasolea rece si am amestecat cu o lingura de ulei de masline, otet de mere dupa gust si putina sare. A iesit incredibil de buna, nu stiu cate kcal a avut, dar conteaza cat manaci din ea. A avut un aspect asa frumos regret ca nu am apucat sa fac o poza. Eu am mancat-o cu o felie de piept de pui facut la gratar.


Sper sa incercati si voi pentru ca este satioasa si delicioasa! O zi buna in continuare :*:*:*
madylyx, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1660 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1143 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat