View Single Post
  #3130 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 20:26:36
blum's Avatar
blum blum este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 46
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul

Daaaaaaaa!!! Si nu le mai stii?
Cred ca am fost tiganca intr-o alta viata!
nu mai stiu plantele, imi aduc aminte doar de bunica. cat era ziua de lunga privea cerul, soarele, iarba, umbra copacilor..........hm, multa lume o ocolea, o vedeau ciudata, vecinii spuneau ca "umbla cuvrajuri" , stii tu.........imi aduc aminte cum ma trezea noaptea de sanzaienee si ma lua cu ea dupa flori de sanzaiene sa impletim coroanele inainte de rasaritul soarelui sa nu ne vada duhurile rele ca ne ssortim singuri viitorul si de cum ma punea, dupa ce a murit bunicul, sa stropesc lucrurile care i-au fost dragi lui cu apa de izvor neinceputa adusa in casa in ulcea de lut nou de copila neintinata........sau cum ma imbraca in noaptea de sf. gheorghe in camasa alba , lunga de in , ma ducea la fantana si ma spala de sus pana jos cu apa rece si ma freca cu maciese, sa nu ma prinda cu deochi tot anul........lucrurile astea mi le amintesc. dar plantele ei nu, ca le culegea singura. fiica ei, matusa mea cu mult mai mare decat tata a studiat medicina, iti dai seama ca n-a crezut nicodata ca leacurile mamei ei ajuta.si traditia bunicii nu permitea sa -l invete pe tata lecuitul, el era barbat, eu eram prea mica......aveam 8 ani cand a murit bunica. si mai era si mama, fire pragmatica ...pai sa fii stiut mama ca eu colindam noptile cu bunica prin paduri!
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html