View Single Post
  #3156 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 12:27:02
RaluRalu's Avatar
RaluRalu RaluRalu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
Mai vin si eu Mi-a iesit suuuuper mielul .
Daca e cineva interesat de marinata mea minune, inspirata din vre-o trei retete si pana la urma am pus ce aveam prin casa
am bagat in blender 250 gr iaurt, 150 zeama de lamaie, 200 ulei (ei spuneai jumate ulei de masline si juma ulei vegetal ), 2 lingurite cimbru (ei spuneau rozmarin si oregano ), 4 catei usturoi, 200 grame ceapa, o legatura de patrunjel, sare, piper si la urma 5-6 frunze de dafin.
am dat bucatile prin sosul asta, le-am pus in vasul de yena, le-am acoperit cu restul de sos...bagat in frigi aseara (ei spun ca trebuie sa stea 12-24 ore) si azi dim am pus la copt in vasul de yena cu capac
copt 1,30 ore, cu capac (foc mare , dar cuptorul nu a fost preincalzit, ca-mi crapa yena scoasa din frigider) si apoi inca 20-30 la foc mic fara capac sa se rumeneasca putin pe deasupra
Sunt super incantata de cum a iesit

Sa va fie de bine daca ati papat deja! Daca nu, POFTA BUNA! Ma bucur ca a iesit pe placul tau!
O zi frumoasa!
Pup dulce
RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]