View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 22 nov 2012, 17:14:45
Antonis's Avatar
Antonis Antonis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2010
Locaţie: Atena-Bucuresti, Grecia
Vârsta: 42
Dieta: Dieta Personalizata
Date: 162cm, 72kg
Mesaje: 2.151
Aprecieri acordate: 1.387
Am fost apreciat(a) de 801 ori in 544 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Meu Antonis

Citat:
Anterior postat de RoXyM Vezi mesajul
Buna dimineata, ti-am pregatit o cafelutza si iti doresc o zi frumoasa fara tentatii

Cum ai facut snitelele? Crusta arata tare bine dar presupun ca nu ai pus ou pentru ca stiu ca nu ai voie sa combini proteinele. Mie nu imi iese crusa atat de groasa daca nu pun ou. Chiar sunt curioasa.
Buna iubita!
mersi de cafeluta!
da, nu am pus ou, am batut pieptul de curcan bine apoi l-am pus 2 ore la macerat in lapte cu putina sare si piper, apoi l-am dat printr-un amestec de pesmet de secara (facut de mine) cu putina sare, piper si boia dulce; am stropit hartia de copt cu putin ulei de masline si am stropit si snitele un pic, apoi la cuptor la 180 de grade cam 20 de minute.
Atat!
Crusta cred ca a iesit asa din cauza pesmetului care nu a fost ff fin...pt ca l-am facut eu...insa nu te sfatuiesc sa faci...eu mi-am stricat mixerul asa
Antonis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2115 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1598 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]