View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 11:51:56
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj V)

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Tu si taratele taleDar stii ce am descoperit in dimineatza asta??k biscuiti pe care eu ii ador si din care mi-am luat ieri vreo 3pachete k nu prea ii mai gaseam in ultimul timp sunt din ovazvezi ce fata cuminte sunt??mananc ovaz

Cum sa-ti explic, nici eu nu aveam ca ideal in viata sa mananc tarate cat un cal de curse, dar daca asa scria la regim, ca e obligatoriu...
Si gandeste-te, la mine faza 1 a fost de 10 zile, chiar 11 daca stau bine sa ma gandesc, ca prima zi nu am avut inca cele necesare si am mai mancat cateva felii de wasa. Oricat de carnivor ai fi, 11 zile de carne si ceva (foarte putine) lactate (lapte nu beau, iaurtul nu-mi place deloc, nu descoperisem branza 0% ce o folosesc acum si care e mancabila ), lipiile alea de tarate erau mai bune decat painea lui Rozi...
Asa ca am ramas cu taratele, chiar daca acum mai sunt zile cand ma fac ca uit de ele.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]