View Single Post
  #3214 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 07:30:12
anes's Avatar
anes anes este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
.....
[/COLOR][COLOR=Navy]Anes in primul rand felicitari ingerasului tau si bafta la faza pe tara si tie multi pupici dulci,pentru sport si faptul ca ai grija ce papi,bun sfatul pentru Crina de a nu se cantarii ,dar crezi ca rezista ? Sper ca azi te simti mai bine si rusii nu te supara prea rau ,ca ieri aveai o stare de lene !
....
mersi de felicitari!!!!! sa-ti zic, sa nu-ti zic ... ieri n-am facut sport ca n-am putut
sper din tot sufletul ca sa scape Crina de mancatul noapte ... cu ani multi in urma, am avut niste probleme foarte grave (eram deja singura cu copiii). peste zi ma putem controla, dar noaptea, ca drogata mergeam si goleam frigiderul ... cum copiii erau plecati in vacanta, am ajuns sa nu mai cumpar decat fructe, sa nu am nimic in frigider sa nu am de ce ma atinge.
si stii ce am facut?! mancam un bgorcan de gem de capsuni, zmeura, caise pe noapte ... m-am ingrasat atunci 5 kg intr-o luna.
am dat jos apoi ceva din ele, dar o parte le port si acum
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]