Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #324 (permalink)  
Vechi 19 dec 2011, 21:35:27
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

pai pe de o parte multi ma pistoneaza cand fac bebe.. indata o sa fac 26 de ani.. dar si faptul ca eu ziceam d emult ca o sa fac.. nah.. ideile mele..
pe de alta parte soacra mea.. imi zice ca copilu nu e animalut de companie ( eu am 2 porcusori de guineea)
ca poate ma crede incapabila sa fac un bebe acuma.. noi suntem mai copilarosi.. chiar daca suntem cas de 3 ani.. de 2 si ceva stam aici in canada.. si am mai stat si in romania 3 ani.. plus cat a stat el aici fara mine.. ne stim de 8 ani..
in privinta banilor,.. nu ne merge ca pe roate.. ca suntem noi aici.. si pana ne facem rostul mai trec anii..
imp e ca avem servici, numai ca nah , stam in chirie, si avem mai multe chetuieli fixe..
nu prea avem ce sa taiem.. nu ne da nimeni nimic. dar eu problema asta o vad rezolvata in viitor.. cand terminam, cu ratele, si cardurile..nu astept eu sa invart banii cu lopata sa fac copii.
mai ales ca dureaza un an si ceva pana iese bebele. si oricum primesc o alocatie de la stat pt el.
iar ideea cat de repde raman insarcinata,, habar nu am..
pt sot nu conteaza.. dar cu cat se apropie timpul.. zicand ca de la anul.. adica peste o luna.. se cam sperie.. hahaha.. el crede ca o sa raman din prima.
si eu m-as speria sa raman f repede.. eu ma astept pe la vara..
oricum in ianuarie o sa merg sa discut cu doctorita.. sa vad ce analize imi poate face..desi altii au zis ca pana nu raman nu imi face nimic..
dar ma duc oricum..
sper totusi sa fiu rezistenta.. si sa fac fatza la tot.. desi is cam sensibila. dar cum toate femeile au instinctul de mama.. ma voi descurca..
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat