View Single Post
  #3240 (permalink)  
Vechi 03 dec 2010, 11:10:26
anky31's Avatar
anky31 anky31 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Anglia
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Pastele si orezul trebuie eliminate definitiv.Am vazut ca tii hipo,depinde si cum mananci fructele ,legumele si pestele,la ce ore cum le prepari .Uite eu la hipo fac asa .Dimineata mananc fructe ,nu iau gustari intre mese decat foarte rar ,pauza dintre mese trebuie sa fie de 3 ore.la pranz supa de legume si carne de pui ,sau peste la gratar cu mujdei de usturoi ,ciorba de peste ,piept de pui la gratar si atunci fac salata de varza cu morcov sau rosii cu castraveti,eu niciodata nu-mi mai pun a doua oara in farfurie (spune-ai ca mananci mult)senzatia dde satietate apare la 10 minute dupa ce ai terminat de mancat.Nu mananc niciodata dupa ora 18,la inceput a fost greu ,dar cu timpul m-am obisnuit.Pe la 17.30 mananc iaurt degresat ,salata de legume sau mananc fructe.Important trebuie sa bei cel putin 2 litri de apa pe zi +cceaiuri.Eu am eliminat tot produsele fainoase ,paste paine alba si chiar si cea neagra,mazare ,cartofi.Am eliminat dulciurile ,sucurile din comert ,beau doar cele facute de mine,chiar si cafeaua o beau ori fara zahar ,ori cu o lingurita de miere(UNA NU MAI MULTE PE ZI ARE 60 DE CAL.)
Eu dimineata de obicei mananc cereale cu lapte si fructe,apoi iaurturi cu fructe,imi plac mult cartofii la cuptor,dar mi-ai zis ca trebuie sa-i exclud,mai mananc cate un corn,ocazional napolitane cu ciocolata,ciorbite(dar sunt cu smantana).
Imi spunea o prietena al carei prieten e culturist ca ar trebui sa mancam alimente variate,nu disociat pt ca primul care trebuie hranit in organism e creierul si daca nu are glucide,atunci organismul transforma din mancarea primita si muschii nu se mai dezvolta corespunzator si ne alegem cu scadere in greutate datorata pierderii tonusului muscular.Sti ceva despre asta?M-ar interesa si cum combinam alimentele asa in cat sa asiguram organismului cele necesare,sa avem o digestie usoara etc.
anky31, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1488 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]