Subiect: Jurnal Adella
View Single Post
  #3270 (permalink)  
Vechi 21 feb 2010, 19:52:58
Suzume's Avatar
Suzume Suzume este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 34
Dieta: South Beach Faza 1
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 1.509
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Fetelor am nevoie de un sfat
Am vb cu mami la telefon si mi-a dat minunata veste ca a fost la farmacie si si-a luat pastile de slabiti-am mai aruncat eu odata un borcan cu nu stiu ce prafurile descoperisem intamplator ....
Ce ma fac eu cu ea ?Cum sa o conving ca nu sunt bune? ..m-a asigurat ca imediat ce se simte rau renunta ..am facut urat rau la telefon dar se pare ca nu am convins-o ...si pe deasupra vrea sa mai cumpere nu stiu ce program care ajunge la 3 mil ...pentru curatarea colonului ...mi-e sa nu ia iar prostii ..oricum cand voi merge acasa voi lua masuri
Asa face si mama, in schimb doar le cumpara nu le si foloseste. Du-te pe la ea si arunca-i prafurile din "greseala" . Sau spune-i sa ti-le dea tie ca vrei sa incerci si ii spui dupa aceea povesti cum ca iti era ingrozitor de rau, vomai, ameteli, etc. Cu vorba buna convingi cu greu persoanele care isi cumpara pastile ca nu sunt bune..
__________________
Jurnalul meu: Jurnalul Roz al lui Suzume
Citat:
Anterior postat de Art Williams
"I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Suzume, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]