View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 07 mar 2018, 08:44:32
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

De acum sunt la croaziera - putin inspaimantata ca dupa 3 zile de atac am ramas doar cu kilogramul pierdut dupa ziua de post negru. Dar cum stiu ca nu am incotro voi continua cu raport 1/1. Mi se pare mai usor de tinut si .... pare ca va trebui sa tin chestia asta muuuuulta vreme ca sa inving incapatanarea metabolismului.

Cu sportul inca nu reusesc sa ma organizez. Luni - mai nimic, marti (ieri) am mers pe jos 12000 pasi si... spre seara am descarcat si reincarcat ( da, da - eu) un camion de marfa - cutii a cate 10-12 kg. Azi febra musculara peste tot.

Am si racit ( sper sincer ca raceala m-a facut sa retin ceva apa de care voi scapa cand scap de raceala - ca ma vad asa putin... buhaita).

Sper sa revin cu vesti mai bune.

Citesc acum Inteligenta emotionala si ieri in tren citeam cum oamenii care pot amana recompensa ( fie ca e vorba de regim de slabit sau altceva) - au mai mult succes in viata
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
corinnef (24 mai 2018), LOREDANA99 (07 mar 2018), Zoe (07 mar 2018)