View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 10:11:20
Silvia Mioara's Avatar
Silvia Mioara Silvia Mioara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2010
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 36
Date: 162cm, 95kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am 18 ani si 90 de kg.

Mi-a fost foarte greu in weekend sa nu beau Cola, asta-i marea mea pasiunea la care am renuntat de mai bine de o saptamana si in primele zile a foast goraznic...acum e si mai si......nu e usor, mai ales ca atunci cand eram deprimata, de obicei mancam prostii si beam Cola, si acum nu mai puteam face asta....dar am rezistat, am mers la inot si a fost ok.......pentru cateva minute de placere sa am in continuare o parere prasta despre mine nu se merita, cu asta m-am incurajat.......si sunt mai motivata ca niciodata sa fiu echilibrata in tot....daca suntem echilibrate in dieta si sport...sunt convinsa ca putem sa bem si Cola si sa mancam si praji, dar echilibrat, asta insemnand o data la 3 saptamani sau ceva de genul....eu asa mi-am propus pentru mine.....daca sunteti de alta parere va rog sa raspundeti ca sa avem informatii bune despre noul nostru stil de viata.....
Silvia Mioara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2233 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1716 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 425 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]