View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 25 apr 2011, 13:14:46
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

Buna Moni Hristos a inviat!
Sper ca nu ai uitat de noi, si ca o sa mai treci pe aici sa ne spui cum iti mai merge!
Citat:
Anterior postat de moniniful Vezi mesajul


ai dreptate, si eu imi dau seama ca e cam aiurea dieta. am inceput sa adaug migdale ca si gustari, tocmai pentru motivele spuse de tine..sa imi completez numarul de calorii.

si mandarinele le mananc ca si gustare, sunt obisnuita din trecut sa nu mananc fructele ca desert.

stiu ca nu e stralucita dieta, si am inceput deja sa o ajustez. singurul lucru care m-a atras la inceput la ea a fost ca nu prea iti da batai de cap. faci cumparaturi la inceputul saptamanii..stii ca ai niste reguli simple de urmat si asta e...dar mi-am dat seama ca e imposibil de tinut din momentul in care nu am mai putut sa adun 1000 de calorii pe zi doar cu ce alimente erau recomandate acolo. chiar as vrea sa am ocazia sa vb cu nutritionista respectiva, sa o intreb de ce recomanda combinatiile respective..

pana la urma, tot la dieta "stil de viata sanatos" am ajuns, am grija la calorii..sport..solutia cea mai sigura tentatii nu prea am mai avut. ma mai visez mancand o briosa din cand in cand, dar am grija sa ma trezesc la realitate

multumesc pentru recomandarile de lecutra maine in ce pauze apuc o sa citesc articolele
)Si eu ma visez uneori mancand cine stie ce bunatate, dar incerc sa ma apuc de altceva, de obicei de invatat/citit, ca sa uit repede si sa nu cad in tentatii
Cat despre lectura, sper sa-ti fie de ajutor. Incerc sa recomand la toata lumea sa citeasca despre asta, ca sa nu cada in capcana nutritionistilor de duzina, si chiar daca nu vor sa tina o dieta, macar sa stie cum sta treaba. Lectura este intotdeauna nemaipomenita
Daca faci ajustarile necesare acelei diete, ar fi buna Dar cum ai spus si tu, tot stilul de viata sanatos castiga Plus ca, nu stiu cum esti tu, insa eu de exemplu, daca tin o dieta care imi impune ce sa mananc, dau gresPrefer sa imi elaborez eu meniurile, sa-mi fac si cate o pofta, sa ma incadrez in regulile de baza ale alimentatiei sanatoase, si sa nu-mi fie impus nimic
Citat:
Anterior postat de moniniful Vezi mesajul
offf, saptamana asta am cam stagnat. ma voi cantari din nou diseara, pentru ca ce-i drept, bausesm si aproape un l de apa inainte sa ma cantaresc la sala, si nu am apucat sa merg la toaleta.
in rest, ultimele zile nu cred ca am mancat asa de bine. dimineata mi-am luat iaurt activia...care are ceva zahar si ieri mi-am luat ceeeeeea mai buna branza posibila, dar dupa ce am mancat o bucata si m-am uitat la valorile nutritionale m-am speriat 420 kal pe 100 g, si io gramada grasimi. oricum m-am integrat in numarul de calorii pe zi
Pai greutatea reala o vei sti doar daca te cantaresti dimineata, pe stomacul gol, dupa ce ai iesit la baie, si in costumul Evei Seara, gandestete ca deja ai mancat o anumita cantitate de mancare, care se adauga si ea la cantar, ai baut o anumita cantitate de apa/ceaiuri/etc, si toate astea contribuie la grame in plus la sfarstul zilei. Insa dimineata, pe stomacul gol, cu digestia facuta, raman doar kg tale reale
Despre iaurtul Activia nu comentez, ca deja ai zis tu ca avea mult zahar. Oricum, ia un iaurt natural data viitoare, si adauga-i tu nuci, miere, cereale, fructe uscate, capsuni, etc.
Iar branzica aia buna..n-are nimic, mai gresim si noi, ca doar suntem oameni, si din ceva trebuie sa ne invatam minte
Te pup dulce, Paste fericit iti doresc, si te mai asteptam pe aici!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!