View Single Post
  #330 (permalink)  
Vechi 22 iun 2010, 18:40:43
Cassiana's Avatar
Cassiana Cassiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iun 2010
Locaţie: Deva, Romania
Dieta: hipocalorica,vegetariana
Date: 165cm, 100kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Buna

Ceau!Ma numesc Casiana,am 16 ani si trebuie sa slabesc.Ma bucur mult ca am gasit acest site, este de un real ajutor.E incurajator sa vezi ca nu esti singura in lupta cu kilogramele.Am vazut multe rezultate frumoase,slabute care au slabit 30 de kg si inca mai slabesc,prietene care se incurajeaza intre ele si tot felul de diete care nu promoveaza infometarea.Am 105 kg si vreau sa ajung la 65.Stiu ca e un drum lung, dar am incredere in mine ca voi fi capabila sa il parcurg.Kg le-am acumulat in timp, in vreo 8 ani,putin cate putin...Nu mai are rost sa ma gandesc la ce a fost, desi cred ca toate ar trebui sa ne punem intrebarea "what am I hungry for" - de ce imi este foame;de fapt in putine cazuri este vorba de mancare...Maine merg la analize (recomandarea nutritionistului) si sper sa iasa bine.Succes tuturor
"Abia atunci cand omul are compasiune fata de toate fiintele vii, se poate numi nobil."
Buddha. Go veg
Cassiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2761 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2244 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1987 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat