Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #330 (permalink)  
Vechi 22 dec 2011, 18:52:34
lisha's Avatar
lisha lisha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
'Neata mamici !
Iata ca a venit si ultima zi de lucru din anul asta (pentru mine). Din pacate a venit cu vesti deloc bune. Se pare ca firma la care lucrez are niste probleme financiare, datorate unei neplati de la un beneficiar. Am fost anuntati azi ca se fac eforturi mari ca sa ne poata plati avansurile pe luna decembrie, dar apoi in ian si feb nu vom sta pe roze deloc. Sper sa nu imi micsoreze salariu in astea 2 luni.
Astea sunt vestile proaste, cu toate astea m-am hotart sa nu imi anulez concediu pregatit pentru sarbatori decat partial. Ma voi duce de Craciun in Polonia si imi voi anula rezervarea de la Bratislava de revelion, pentru ca era ceva mai scumpa. Dupa ma duc si la rude in sud, ca tot am concediu pana pe 9 ian.
Voi ati inceput sa faceti pregatirile? Cozonaci, "porcarii" si alte cele? Bradul ma gandesc ca l-ati facut.... daca nu aveti rabdare sa il impodobiti in ajun
Nu cred ca mai intru pe aici pana la anu' asa ca vreau sa va urez de pe acum
sarbatori cat mai fericite si linistite si un an nou plin de ..de toate dar mai ales de BEBELUSI VOIOSI SI SANATOSI
Mamici tinere si foarte tinere, bebelusi si bebeluse din toate colturile tarii si din afara va . Sa ne vedem cu bine
Eu deja aproape am terminat treba am pregatit deja sarmalele maine doar le fierb imi era dor nu am mai facut asa des decand sunt insarcinata, inainte faceam cel putin odata pe luna
Mai fac o ciorba de salata mie deasta imi trebuie acum.....ma mai gandesc daca fac ceva friptura, mi-e plin congelatorul la frigider si lada la fel dar nu ma trage firea s ama apuc sa scot si sa fac ceva ...sincer nu prea am chef si sunt asa de obosita am mari dureri de spate, oricum la mine nu s-a anuntat nimeni ca vine, si noi de obicei in weekend suntem tot pe la ai mei mancam ff putin acasa....

La capitolul dulciuri imi place ff mult sa fac dar anul asta nu am vrut nici sa aud de asa ceva.....cu chin cu vai am copt nuci de cateva zile, astazi le-am umplut si le-am pus la frigider, mi-a mai trimis mama ceva cornulete si prajitura....are al meu cu ce se omeni de cand sunt insarcinata am facut doar de 2 ori ceva dulce recuperez eu dupa ce vine bebe, inainte faceam cel putin in fiecare weekend cateodata si peste saptamana

cozonaci mi-a facut mama de cateva saptamani acum nu mai vreau

Iki iti doresc un concediu odihnitor, sa te bucuri din plin de el....si sarbatori plinde de Dragoste!!!
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat