Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #3326 (permalink)  
Vechi 08 ian 2013, 15:11:36
mara_merkel's Avatar
mara_merkel mara_merkel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de Red flower Vezi mesajul
Buna Mara!
Nu m-am apucat de keto ca mi se pare prea mult de calculat imi dau seama de ce-mi place Atkinsul. Este atat de simplu urasc sa stau si sa tot socotesc. Imi ajunge cat o fac la munca, macar la dieta sa fie cat mai putin.
Imi pare rau ca ai pus inapoi eu am cam intins coarda in astea doua saptamani,adica am exagerat cu cele permise, e drept, am si vrut sa vad ce se intampla. Totusi nu am mancat nepermise, sau nah, numai putine. Adica sarmalele cu orez, snitele normale invartite prin faina iar altele prin pesmet. Cam atat. Rezultatul e ok. Nu am pus nimic la loc. Probabil daca tii dieta destul de mult timp nu se pune atat de rapid inapoi. Oricum, de doua zile am reintrat in ritm cat de cat normal. Sa vedem ce va fi. Mi-am stabilit un nou target si sper sa ajung la el.
Va pup si sa aveti o saptamana minunata!
Buna NIco,

Te inteleg cand vine vorba de socotit. Nici mie nu imi place sa calculez la sange tot ce bag in gura. E putin cam frustrant.Cred ca alegerea alimentelor sanatoase e cheia succesului pe termen lung si vad ca tu te descurci foarte bine...Stiu ca eu nu sunt consecventa, asta e marea greseala...De data asta vreau sa tin dieta pana la capat( adica forever), doar asa voi reusi sa ma mentin la 61kg.
Trebuie sa rup cercul vicios in care ma invart mereu(2-3 saptamani slabire si 1-2 saptamani ingrasare ).Deci trebuie sa inlocuiesc acele zile de ingrasare cu zile de dieta.Acum sunt la saptamanile de slabire unde imi este destul de usor. Abia la sfarsitul lunii va incepe adevarata lupta pentru mine.Atunci cand simt ca vreau sa cedez, sa intru in forta cu dieta.O sa reusesc daca vreau cu adevarat!
Ma bucur foarte mult cand vad atata vointa la tine. Iti urez succes in continuare.Sunt sigura ca ai sa ajungi acolo unde iti doresti. Sa ai o zi frumoasa!
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui mara_merkel:
Red flower (08 ian 2013)