View Single Post
  #33638 (permalink)  
Vechi 16 apr 2014, 17:22:58
deina's Avatar
deina deina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 feb 2011
Locaţie: Bârlad, Romania
Vârsta: 39
Dieta: dietă personalizată
Date: 158cm, 111.7kg
Mesaje: 1.072
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 1.442 ori in 971 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Da............ma mir si eu de mine ca m-am trezit in urma cu 4 ani! Ma simteam atat de bine psihic cu corcofetzii,incat nu imi pasa ca fizic nu ma mai puteam misca! A doua oara nu cred ca as mai putea sa ma trezesc.....de asta nu vreau sa ''adorm''!!!!!! Mai ''atipesc'' uneori,dar dorm iepureste,cu un ochi inchis si unul deschis!
Buna, Rozi!Sa stii ca si mie mi-a luat ceva timp, pana sa-mi dau seama ca asa nu se mai poate.Inca de cand aveam 60 kg tot ziceam ca ''de maine'' trec la dieta...si tot asa, pana la 89.9kg, cand m-a convins o colega sa incerc Herbalife...cu care am slabit vreo 7 kg in 2 luni...pe care le-am pus inapoi x2!!!Si asa, tot zicand ''de maine'' am ajuns la 94.7 kg, ceea ce inseamna enorm pentru nici 1.60m, pe care ii am eu. Culmea e ca ma simtem perfect dpdv psihic, dar nu si fizic...Nici eu nu ma mai puteam misca, ma dureau foarte tare oasele si-mi scartzaiau incheieturile la cea mai mica miscare. La mine nu merge sa-mi spun ''de maine''...ori ma apuc de ceva atunci cand trebuie, ori niciodata. Si, uite-asa, intr-o frumoasa dimineata de noiembrie, m-am trezit si am spus ''De azi tin Dukan!!!''...si asta am facut, fara nici o urma de regret. Si eu ma gandeam zilele trecute, la cum asa fi aratat acum, daca nu m-as fi apucat de slabit. Cred ca as fi avut vreo 120 kg...sau mai mult! Deci, sa fim mandre de noi! Bre, cat am putut sa scriu...ma transform in Sandra Brown!
__________________
Never give up, never surrender!
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui deina:
rozica1965 (16 apr 2014), sherpika (16 apr 2014)