View Single Post
  #3369 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 14:18:36
ellutza22's Avatar
ellutza22 ellutza22 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2013
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: aprox 1000 calorii
Date: 163cm, 82kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

Citat:
Anterior postat de alicealicer Vezi mesajul
Vroiam sa va intreb daca vi se pare ok sa consum ciorba(numai ciorba) ca dieta?ciorba o fac din 1kh cartofi,2morcovi,2cepe,3ardei grasi,rosii pasate 1l si lamaie,atat,din oala rezultata mananc cam 2 zile si jumate asa,specific ca mamanc gol,doar ciorbita cam de 3 ori pe zii,va multumesc anticipat si mult succes fetelor in dietele voastre
Buna alicealicer! Eu sunt prea noua aici ca sa iti pot raspunde pertinent la intrebare. Insa pot sa te intreb: nu te saturi de atata ciorba? proteine si fibre din ce iti iei, ca din ciorba asta nu prea vad? Ciorba e buna in general, dar doar ciorba? Nu vei putea manca asta mai mult de 7-10 zile oricat de mult ti-ar placea. Eu zic sa mai rasfoiecsti dietele si sa vezi daca nu gasesti ceva mai diversificat sa poti manca si salate, branza, oua, peste, etc.
ellutza22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2295 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1778 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]