View Single Post
  #338 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 12:36:40
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre alimentatia sanatoasa

Citat:
Anterior postat de erato Vezi mesajul
Nu prea bine, dar imi revin: mananc sanatos si fac sport in mod regulat, dar dupa un tratament de fertilitate (care m-a adus la 64kg acum 2 ani) am ajuns la 56kg, cate am la ticker, iar dupa ce l-am terminat, am urcat vertiginos la 58-59kg. Nu dau vina doar pe tratament, dau vina si pe mine pt ca am trecut printr-o perioada grea, in care am fost trista, nemultumita, deprimata, in care a trebuit inca o data sa-mi accept soarta ca nu pot deveni mama si m-am mai refugiat ocazional in ceva bun si ingrasacios, dar care nu m-a facut sa ma simt mai bine. Acum sunt pe drumul bun, am ajuns din nou la 56 doar din alimentatie sanatoasa si sport. Si vreau sa ajung din nou la 52-54kg si de ce nu, la 50kg.

Cu perseverenta si rabdare intotdeauna reusim.Continua,si vei avea numai rezultate bune.

Imi pare rau sa vad ca ai probleme,ai incredere in tine si lupta,o speranta trebuie sa fie.

In Bucuresti ai facut tratamentul?
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat