Subiect: Skinny me. ;)
View Single Post
  #34 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 19:45:54
Beldiman's Avatar
Beldiman Beldiman este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
de cantarit e suficient o data pe sapt! sa zicem joi inainte sa pleci, sau miercuri.
cat despre all inclusive, eu prima data m-am lasat pacalita si am regretat amarnic. de atunci mi-a venit mintea la cap, plus ca am ascultat sfatul unor nutritionisti (are mihaela bilic un interviu pe tema all-inclusive chiar de bun simt) si mi-a mers f bine. uite strategia mea (pe care de atunci o aplic oricand acasa, la petreceri, in vizite, de craciun, etc)
1. iti iei o farfurie mica, obisnuita, nu una din aceea mare, intinsa
2. analizezi tot ce este la dispozitie si iti alegi mai intai 1-2 feluri care te atrag cel mai tare si iti pui pe farfurie cam cat mananci si acasa
3. mananci incet, savurezi mancarea si cand termini, daca iti mai este foame (!foame, nu pofta iti mai pui)
4. nu uita! meniurile se vor repeta aproximativ identic in fiecare zi, asa ca o sa ai tot timpul sa gusti din toate
5. respecta ritmul de 3 mese+2 gustari, si nu manca absolut nimic intre.
6. de cate ori te tenteaza ceva dulce gandeste-te cat va dura placerea si cat efectele negative si gandeste-te daca merita
7.distreaza-te, bucura-te de vacanta, de viata, nu te gandi la mancare/dieta. inoata, plimba-te la malul marii (mersul prin apa este o gimnastica excelenta, chiar daca apa nu-ti trece de genunchi). fii fericita, bucura-te de varsta asta, sarbatoreste ca esti sanatoasa, ca esti tanara, ca esti frumoasa.
Multumesc muult! Sunteti de aur,nu stiu ce am facut sa merit sfaturile astea asa bune,dar sunt bine venite si le voi respecta cu sfintenie.