View Single Post
  #34 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 18:53:13
lidiuta's Avatar
lidiuta lidiuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu...Alesiana

Draguta mea,in legatura cu experienta ta de la Prislop,ea confirma si alte relatari ale celor care au fost la mormantul Parintelui.Prin Buzau circula chiar un acatist al sau,de regula acatistele se compun dupa ce un parinte induhovnicit a fost declarat sfant,dar pe Parintele Arsenie multa lume il considera deja sfant,nu e nevoie neaparat de o confirmare oficiala.
Cat despre "Ridicarea casatoriei la inaltimea de Taina",am citit-o mai demult,si pe mine m-a marcat,desi eu un sunt casatorita mi-as dori alaturi un om care sa ma ajute sa pun in practica sfaturile Parintelui,si sa ma ajute in general la mantuire,de fapt sa ne ajutam reciproc.Dar,vorba unui parinte vestit de la noi...Mare este Dumnezeu,El are grija de toate si stie ce sa ne dea,cand,cum ,cui,nu asculta neaparat voia noastra pt ca noi nu putem sti in perspectiva daca ceea ce cerem e bine pt noi.Dar asta e o alta poveste...
Ma bucur ca putem comunica pe aceasta tema,cand vad ca nu scrii pe forum iti duc lipsa,chiar daca nu o exprim acolo in scris.Sa-ti ajute Dumnezeu in tot ce faci!
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.