View Single Post
  #34 (permalink)  
Vechi 29 sep 2009, 15:15:18
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Ampera-Inainte si dupa Bypass Gastric

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Ai dreptate roxana cu singuratatea...eu sunt de 2 ani aici si nu am nici o prietena suedeza...romanca nici atat pt ca unde stau eu nu sunt romani...plictiseala la scara inalta...astia nu stiu decat sa faca bastu si plimbari cu catelu...in rest pauza...ma simt si eu singura din punctl asta de vedere...nu am o prietena sa ies la cumparaturi, la barfe etc
Eu nici macar catel nu am ,de fapt am unul de plus ,dar cu care nu pot iesi la plimbare .
Ai vazut filmul ,,Lost in translation''?Daca da,ceva de genul asta este si la mine !
Sunt plictisita si fara nici un chef,de internet m am saturat,de filme la fel...mi as dori sa pot iesi la o cafea ,la o plimbare ,la cumparaturi etc....dar nu am cu cine!
Nici macar sa pun mana pe carte si sa incerc sa mai invat suedeza nu mi arde...
Tu ce recomanzi pentru clipele de plictiseala acuta sau tu ce faci sa scapi de ele?
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]