View Single Post
  #341 (permalink)  
Vechi 09 nov 2010, 18:48:31
XandriaReea's Avatar
XandriaReea XandriaReea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Dieta disociata
Date: 165cm, 67.7kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta disociata 3+3

Tocmai ca si eu ce-i drept cedez cam repede , asa cum am facut si astazi . Am metabolismul foarte dificil, adica orice mananc pun foarte usor si rapid. Eu nu mananc dulciuri deloc si nici mancaruri foarte bogate in grasimi, consider ca mananc sanatos si ceea ce trebuie, doar ca la mine se adauga, dapai daca as manca si dulciuri si tot felul de mancare as fi fost acum obeza. Iar de slabit nici nu e vorba, ca nu pot slabi, oricat m-as abtine chiar si de la unele mancaruri tot nu slabesc, de aceea trebuie sa apelez la o dieta, regim. Dieta disociata am mai tinut-o doar ca nu mult timp, tot din cauza resurselor, revenind imendiat la vechiul meniu. Momentan prin meniul meu zilnic se ratacesc cartofi, pe care ii fierb, oua- tot fierte, ma adaug si morcov, pe care il mananc uneori si crud, dar il si fierb alaturi de cartofi, branza, in general ca fructe mananc mere, lapte care il beau cu cacao, de cam atat dispun momentan. Cel mai mult imi lipseste sprijinul moral, ambitie am, chiar daca si pe asta am pierdut-o partial, nu stiu ce sa ma mai fac, ca eu una m-am saturat de vorbele celor din jur care-mi spun "Lasa fata ca tu arati bine, nu te uiti la unele. O sa slabesti ai sa vezi, mai incolo" Dar ca eu nu ma simt bine in pielea mea conteaza? nimeni nu intelege, pur si simplu imi doresc atat de mult sa arat mai slaba, ma obsedeaza gandul asta, ma deruteaza de la treburile zilnice, vreau sa nu imi acapareze asa mult atentia, sa ma axez pe lucrurile de la scoala, dar nu ma mai pot concentra, pentru ca de cativa ani numai asta am in minte. Si da, scriu asta cu lacrimi in ochi, pentru ca mi-a ajuns, mi-e greu. Multumesc pentru sfaturi, si ca-mi sunteti alaturi, si sper sa ma intelegeti, ca si eu va inteleg pentru ca stiu cel mai bine cum e sa fii in situatia noastra.
XandriaReea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2169 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1652 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat