View Single Post
  #3443 (permalink)  
Vechi 05 dec 2010, 11:17:06
danasonrisa's Avatar
danasonrisa danasonrisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: help...vreau sa slabesc :D

Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
pentru ca am o stare foarte proasta...tot ma apuc de dieta si renunt...sunt nervoasa tot timpul data trecuta cand am slabit ma simteam foarte bine..eram tot timpul vesela si energica
Normal, asa ne-am simtit toate!
Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
eu zic sa te apuci de mancat sanatos ....1300 de kcal...1200
cu 3 mese principale +2 gustari si sport
sau vrei sa slabesti repede si sa pui apoi dublu inapoie?
sau sa ai probleme?ca te infometezi?
Bravo Lucia, ai mare dreptate!
Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
eu ma gandeam la o dieta de 800 ...
Scumpo, este mult prea putin si te vei ingrasa dupa, crede-ma asa am faut si eu la varsta ta si am avut numai de suferit, am celulita si vergeturi de care cu greu voi scapa
Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
dc nu vrei sa mananci normal?
sunt persoane care slabesc si cu 1600 de kcal
vrei sa ajungi in spital?
sau sa te adune de pe strazi?

poate vei slabi cv acum,...dar vei avea o multime de probleme gen caderea parului....gastrita...unghiile se subtiaza...etc
Lucia draga, esti un mare ajutor, felicitari!
Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
offf.... eu chiar vreau sa slabesc...repede
Asa vroiam si eu si acum regret...Te inteleg mai bine decat crezi, ma simteam complexata mereu in liceu si as fi facut orice sa slabesc, dar acum stiu ca nu merita
Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
o sa tin o dieta de 1000 kcal ..e bine? 1000- 1200 ... nu de alta...dar tin la parul meu
Am tinut n diete de infometare si imi pare asa de rau Te rog eu mult invata din greselile altora (inclusiv ale mele) si papa macar 1200 calorii, mananca sanatos, regulat, bea apica, fa miscare
Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
ok...m-ati cam speriat ..mai ales ca ....prezint deja cateva afectiuni...[pierderea menstruaţiei;ameţeli;unghii friabile (moi) ]
Imi pare rau, asta nu e bine deloc, tu esti in crestere, ce n-as fi dat sa aflu si eu astea cand eram in liceu...dar atunci nu exista internet si slabute
Citat:
Anterior postat de innna Vezi mesajul
buna....tocmai ce am aterizat si eu pe forum...
imi caut o sustinere morala....pt a ma re-re-re-re-apuca de o cura de slabire...
am 157 cm, 56 de kg si as vrea sa dau jos vreo 6 kg....tot ajung pe la 52-53....revin la 56...
nu cred in dieta cu calculatul caloriilor....de vreo 10 ani tot fac cure....am un organism incapatanat...ca supravietuieste si numa cu apa...si nu slabeste....
incerc sa aplic dieta cu indicele caloric....dar nu iese mereu...
pup
Buna INNA! Nu poti slabi prin infometare, organismul se adapteaza... Mananca sanatos, mese regulate, 2 gustari, bea apa, fa miscare
Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
de maine o sa incerc sa dorm mai mult [ nu 6 ore...ca deobicei] sa renunt la cafea si cola si sa urmez o dieta personalizata cat de cat echilibrata intre 1000 si 1200 kcal.. [ cu alimente cat mai ...naturale] Este bine?
Bravo! Incepi sa intelegi, stiam eu ca esti o fata super isteata!
Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
trebuie sa renunt la cafea , nu pt dieta ..ca oricum o faceam cu zaharina..ci pt ca nu stau prea bine cu sanatatea , ma tem ca pe viitor o sa am probleme cu inima , mai ales ca am cazuri in familie. e cam greu sa renunt , dar incerc. Daca sar coarda 20 min pe zi e bn?
Vei reusi sa renunti si la cafea, eu nu mai beau de 2 ani si imi placea mult de tot, dar sa stii ca poftele astea pleaca de la creier, trebuie doar sa il setezi cum e bine! E foarte bine, bravo!
Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
sper sa reusesc........
VEI REUSI! Spune: VOI REUSI!
Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
si ...ms mult :X:X ..nu as fi crezut ca o sa ma sprijine totusi cineva
Aici suntem!
Citat:
Anterior postat de changeneeded Vezi mesajul
roxana si am 15 ani ...voi?
Dana, am 30 de ani, sunt casatorita din octombrie 2005 si am un Bobo in burtica de 8 saptamani si 5 zile si 18mm! Ma bucur mult ca te-am cunoscut si iti doresc mult succes!
__________________
Jurnal danasonrisa