View Single Post
  #3496 (permalink)  
Vechi 05 nov 2010, 09:03:13
cris17's Avatar
cris17 cris17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal nicoleta 100

Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
Am tot vazut discutii despre izolatii, mucegai...
noi am izolat cu ghips carton, pe profile de aluminiu..si intre perete si carton, vata minerala..probabil mai scumpa decat izolatia standard..dar nici vb de mucegai..si asa bine pastreaza caldura , incredibil...
eu am setat pe 23 de grade termostatul centralei, si cam de 2-3 ori maxim imi merge in 24 de ore...plus ca avem 3 geamuri pe soare..si mai ne incalzeste si el...
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

Si noi am pus pe tavan ghips carton ,tot pe profil de aluminiu,dar numai la noi in camera am pus intre tavanu vechi si cel ''nou'' polistiren! Daca imi zicea si mie cineva de vata minerala cum nu puneam si eu!!! Centrala noastra este pe 20 grade!!!! Si este destul de cald! Sotul meu sta numai in maieu prin casa!!
E adevarat, ca nu se mai produce mucegai, dar
In "GHID METODOLOGIC PRIVIND PREVENIREA RISCURILOR LEGATE DE AXPUNEREA LA AGENŢI CANCERIGENI, MUTAGENI SI TOXICI PTR REPRODUCERE" Spun ca:
" sunt substante susceptibile ca ar putea fi cancerigene/mutagene /toxice ptr reproducere , dar pentru care rezultatul studiilor documentare si experimentale sunt divergente si nu conduc la concluzii clare" si totusi in SUA, e considerata toxica

Nu stiu ce sa spun, trageti si voi concluziile. Ca eu nu-s lamurita.
__________________

Ultima dată editat de vadmin; 05 nov 2010 at 09:43:43. Motiv: S-a scos link.