View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 13 mai 2012, 13:47:21
Adeline's Avatar
Adeline Adeline este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: DUKAN
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnalul (Adeline) unui fluture pe-o stea...

Citat:
Anterior postat de marinella Vezi mesajul
Fluturasule, dar ce mai faci tu? Cumde ai lipsit atat de mult timp? Hai vino si mai scrie-ne ce ai mai facut, cum stai cu dieta si slabitul..etc...
Pupici!
Ciao Marinela,

Ma bucur tare mult ca ai mai trecut pe la mine!In ultima vreme am avut o viata tare agitata si incarcata.Dar sper sa se mai linisteasca apele si sa pot vizita mai des site-ul pentru un update general vis-a -vis de stilul de viata.

Pot spune ca mi-am intrat in ritm,doar ca pentru o perioada am intrerupt antrenamentele pentru ca am avut foarte mari dureri de spate.Din fericire, acum sunt mai bine si urmeaza sa imi reiau si activitatile fizice.

Am invatat foarte multe retete gustoase pe care le fac cu regularitate.Ador supa crema de dovlecei, vi-o recomand cu caldura.
In plus, consum foarte mult iaurturi , desi la inceput le uram.
Imi e dor de voi si de incurajarile voastre, iar motivul pentru care am lipsit n-are legatura cu vointa proprie.



Tu ce mai faci?Cum merge dieta ta?Ce-mi poti povesti dragut?



Am constatat, asa cum mi-ati zis si voi , ca lupta cu kilogramele nu e nici pe departe una usoara, dar cu siguranta vom reusi !!!
N-am mai updatat meniurile , pentru ca am fost atat de ocupata incat le scriam pe foaie in pauzele de la lucru.

Sper sa fiti foarte bine , fetelor!Va imbratisez cu dor,

Un fluturas pe-o stea.
__________________
Cred in salvarea umanitatii...in viitorul cianurei!
Adeline, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2861 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2344 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]