View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 25 aug 2012, 09:47:34
Anisieella's Avatar
Anisieella Anisieella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Dukan
Date: 153cm, 59kg
Mesaje: 101
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Ati fost vreodata batute de sotii vostri ?

Citat:
Anterior postat de victoritsa Vezi mesajul
Multumesc fetelor din suflet pentru sustinere si sfaturi !

Inca nu-mi vine sa cred ca s-a intimplat ceea ce s-a intimplat.
Tocmai am revenit acasa de la serviciu si ...ma sufoc in casa asta, tot imi trec prin minte acele momente cind ma lovea... Nu cred ca o s pot uita vreodata.
Inainte de a ne casatori i-am zis ca daca vreodata o sa incerce sa ma loveasca, se termina totul. Eu nu am avut parte de o familie fericita , mama mea a divortat de tatal meu(din acelasi motiv, dar la ea a fost mai grav), si s-a recasatorit ...al doilea mariaj la fel nu a mers. A suferit mult ... si eu mi-am promis de kind eram mica ca n-o sa permit nici unui barbat sa se comporte asa cu mine.
Mi-a lipsit mult dragostea de tata, si singurul barbat din viata mea la care am tinut cu adevarat a fost sotul meu, in care aveam incredere si pe care puteam sa ma bazez. Dar acum nu mai este ... mi-am pierdut increderea in el , ba chiar mai mult ... cred ca il urasc.
El probabil crede ca eu n-o sa am curajul sa-l parasesc, pentru ca nu am unde ma duce. Eu de abia 3 saptamini m-am angajat ... anul asta am absolvit facultatea, si toti anii cit am fost studenta am fost sub aripa lui, el m-a intretinut ... si el crede ca eu n-o sa am puterea sa ma descurc singura.
Eu nu vreau sa traiesc cu frica , sa imi fac griji atunci cind ma retin la serviciu, ca nu cumva sa vin acasa si sa fiu umilita si maltratata pentru ca am intirziat, sau pentru ca nu i-am gatit mincarea la timp... si motive de provocare pot aparea o multimea....
Sper cit mai curind sa gasesc unde sa ma mut. Nu pot trai asa ...
Intradevar de multe ori agresorii se bazeaza pe dependenta nevestei de ei. Cauta-ti o ruda , o prietena, in fine pe cineva care cateva luni poate sa te ajute...ai slujba pentru cat mananci e suficient salariul sunt sigura, daca n-ai pe nimeni care te poate ajuta incearca la o organizatie care are ca scop sa ajute femeile in astfel de cazuri. Am inteles de la altele ca agresorii incearca sa aiba control absolut asupra banilor familiei, indiferent daca si ele castiga! Gaseste-ti sprijin si pleaca! Fa-o cat mai degraba!
Răspuns cu citat