View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 28 apr 2009, 14:54:33
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Frumoasa, sanatoasa si supla la 30 de ani :)

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Nu Slabutza.,sunt la 12 ziua vreo doua emisiuni,una se numest punct 12 si una sam parca,si tot fac ei reportaje de astea,ca emisiunea dureaza 2 ore.Mai dau stiri,mai dau de persoane publice,si apoi reportaje de astea.Fac tot felul de teste,din care tin eu minte si am avut de invatat,a fost ca(a,le testeaza si un functie de preturi):tigaia de tiflon cea mai ieftina a fost la fel de rezistenta ca cea mai scumpa.ei aleg de obicei,3 ,4 produse,de firme diferite si de preturi opuse,sa zic asa.
crema impotriva tantarilor cea mai ieftina a ferit cel mai bine oamneii de piscaturi(dusesera intr-o padure 4 tipe,cu tricouri fara maneca,le-au dat cu diferitele creme,si apoi le-au numarat piscaturile de tantari de pe maine,le-au tinuat acolo o ora,cu mainile in sus,hiihi)
firmele mari de mancare,sa dau exemplu philadelphia,au intotdeauan un produs asemanator mai ieftin,doar ca pe el nu scrie philadelphia,si compozitia e aceeasi,sunt facute de aceeasi firma,dar sunt mai scumpe,pt ca,in magazine sunt puse pe rafturile de sus,la vedere,si pt ca scrie philadelphia pe ele,deci noi platim firma si pozitia din raft.Sfatul era sa ne uitam pe rafturi in jos,pretul poate fi extrem de diferit.La Philadeplhia diferenta era de vreo 90 de centi.
am mai vazut un test tare destept la genti de voiaj,in care pusesrea aceeasi cantitate de haine,gel de dus,o rama de poza,si le testau bagandu-le intr-o chestie mare,ce le invartea si trantea.Cea mai buna fu cea la pret mediu.
incercau chestiile de epilat acasa,printre care si aparatul care spune ca iti face epilare definiva,e o chestie cu impulsuri electrice,ce il poate folosi fiecare.Pe naiba,nu functiona deloc.Tot ceara era sfanta,adica de ceara erau tipele cel mai multumite,de cum ramane pielea in urma,de cat de tare a durut,si de cat de repede a crescut pielea.
De imi mai aduc aminte chestii interesante va mai spuns.Acuma is in priza cu gripa porcina,si nu vad altceva.hihihi
Luna,eu nu am renuntat la uleiul de masline de pe par,doar ca il folosesc mai rar,si dau mai mult pe par,si mai putin pe pielea capului si la radacina parului.

Foarte interesant ce zici tu Mishutza si adevarul e ca asa e...sunt unele chestii la care pentru mine conteaza firma..dar unelele produse chiar le iau no name si nu am probleme cu ele..de exemplu..am o tigaie de teflon...ieftinache am dat de 3 ori mai putin decat ma costa o firma mai cunoscuta..si nu am de ce sa ma plang..o am deja de 1 an si nu da semne de imbatranire...cand am luat-o nu aveam prea multi bani si am zis ca voi lua alta mai scumpa cand oi fi mai instarita...dar nu a fost nevoie...nu sunt genul de om care sa inlocuiasca ceva daca nu e stricat
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]