View Single Post
  #35784 (permalink)  
Vechi 19 mai 2014, 10:12:02
Ema55's Avatar
Ema55 Ema55 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 167cm, 70kg
Mesaje: 7.863
Aprecieri acordate: 5.648
Am fost apreciat(a) de 4.431 ori in 2.569 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Servus Rozy!
O saptamana frumoasa iti doresc!

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Ii place la dentist??????
Ce a facut fata la teza....sunt sigura ca a facut foarte bine,caci este o fata sarguincioasa!
Da, ii place in cabinetul stomatologului. Dealtfel, e foarte curioasa si ii place sa mearga in vizite prin cabinete, laboratoare, clinici de investigare, sectii medicale. Ce-i drept are si "intarare", pentru ca am si rude si prieteni care lucreaza in acest sector de activitate.
La teza a luat 9,60 si deci i-a pus nota 10 in catalog. E un copil bun, sanatoasa sa fie! Multumesc pentru aprecieri Rozy.

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

La baclavale ma gandeam si eu.......
Hai, hai!

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Sa ma laud si eu......am refuzat o portie zdravana de inghetata..de la mama!
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Am fost cu mama,cu sora si cu catelusele la plimbare,la o balta de la marginea cartierului. Am stat pe patura la iarba verde. La plecare,le-am intrebat daca mai au inghetata de la ziua lui tata,de pe 16 mai.Stiam ca e ditamai caserola la congelator. Asa ca ,m-am dus la ele special pt a manca inghetata,cand ne-am intors de la balta.
Numai ca acolo,jandarmul de sor-mea incepu sa imi spuna ca nu pot sa ma abtin de la dulce,ca nu mai termin eu de slabit in veci! Eu ii zisai ca voi manca pt ca VREAU nu pt ca nu as putea sa ma abtin. Stiu ca ea ma impungea ca sa ma convinga sa nu mananc,pt binele meu.Eu am priceput sensul cuvintelor ei si i-am demonstrat ca POT sa ma abtin.
Mda.........asta e.........pofta-n cui!
Venii eu la amandina mea dukaneasca!
Ai vazut ca se poate?! Bravo!!!

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Crezi ca erai singura?Neeeeeee!!!!!!!!!!!Aici parca e sediul NASA.........stau spionii gramada!Ai vazut ca va faceam cinste cu cocteiluri,cafele,sucuri?De ce crezi ca puneam atat de multe?
Vorba aceea: Tine-ti prietenii aproape si "spionii" si mai aproape!

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Pt prima data de cand tin dukan am scadere consistenta la zilele de PL.....in cele 3 zile,minus 1,700 kg!Sa fie de vina amandina sau inghetata nemancata ieri?
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Saptamana trecuta a fost rodnica.......in 7 zile s-au dus fix 4 kg!!!!!!
Felicitari din inima!!!
Si multa bafta in continuare, Rozy draga!
__________________



Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Ema55:
rozica1965 (19 mai 2014), sherpika (19 mai 2014)