View Single Post
  #3594 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 09:28:21
crissa08's Avatar
crissa08 crissa08 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de zuzi Vezi mesajul
noapte buna crissamaine distreaza-te si tu un pic,ca meriti,de cand am vazut ce minuni a facut conopida la tine ,serios,am in frigider conopida,un sfert de brocoli.dar maine ma duc sa-mi cumpar iara,ca am vazut in oferta la pret de conopida
M-am obisnuit cu conopida, pt echilibrarea meniului, are calorii putine si carbohidrati la fel, o pap cu salata de varza care iar e cu calorii negative, organismul consuma ca sa o digere...
Mai trebuie jonglat si cu regimul, e vorba de...strategie!!!
Aceeasi chestie o fac cu mancarea pe...verde: salata verde, marar, putina fasole verde fiarta ( asta vara era si dovlecelul si ardeiul gras), ceapa verde...Incercasem cu broccoli, dar am renuntat!
Saptmana viitoare astept rezultatul, acum sunt inca intr-o mica pauza, sa se mai echilibreze si organismul, ca am luptat impreuna!

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]