View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 30 dec 2011, 12:41:03
Irimel's Avatar
Irimel Irimel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iun 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: South Beach!
Date: 165cm, 53kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Slabuto, pentru ce anume te iubesti ?

Recent am postat un comentariu la subiectul 'Ce ai schimba la tine' si mi-a venit o idee...de obicei ne concentram pe toate chestiutele negative ce ne reprezinta. Insa daca ne-am reaminti uneori cat suntem de speciale si unice fiecare dintre noi si cat de multe putem oferi , altfel am privi viata. Si altfel ne-am privi pe noi insine. Haideti sa ne reamintim de ce ne iubim viata si de ce ne iubim pe noi insine
Eu...imi iubesc zambetul, ochii mari si migdalati, parul roscovan mostenit de la tati. Pielea alba...Imi iubesc sensibilitatea si simtul empatic bine dezvoltat...imi iubesc picioarele subtiri si fara pic de celulita Fundicu mic si bombat Imi iubesc copilul din mine...imi iubesc puterea de sacrificiu de care sunt capabila pentru persoana draga de langa mine...imi iubesc firea visatoare si pe alocuri naiva dar si taria ce o am sa ma ridic de la pamant, atunci cand sunt nevoita...
imi iubesc firea energetica ce nu ma lasa sa suflu uneori. Si imi iubesc creativitatea, imaginatia. Imi iubesc spiritul razboinic ce zace in mine si ambitia mea...
Si daca tot sunt la subiectul acesta, va marturisesc ca uneori imi iubesc si burtica pufoasa
Vedeti? Suntem toate asa speciale....
Voi de ce va iubiti fetelor?
__________________
You see things; and you say, "Why?" But I dream things that never were; and I say, "Why not?"
Răspuns cu citat