View Single Post
  #3660 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 15:16:33
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Sorina, am fost in Ro la dermatolog , mi-a zis ca ar fi un inceput de psoriazis. mi-a dat zinc si vitamine.
Apoi s-a mai agravat si am fost aici la dermato. aici mi-a zis ca el zice ca pe scalp este dermatita seboreica.
Dar am si pe coate niste pete mici si pe genunchi si picior dar nu sunt enervante ca in cap
acum zmeul stie ce o fi... doar ca mi-e frica sa nu se agravze. si asa in august cand am ajung in Ro, mi s-a extins o fi fost stresul, m-am suparat sa o vad asa pe buni...nu stiu
acum am inceput cu un control. o sa merg si la orl sa vedem ce e si cu gatul. ca am faringita cronica dar totusi ma enerveaza mereu. am o voce de zici ca snt mereu ragusita.
Cu stomacul o sa merg sa fac testul sa vedem daca am helycobacter pylori. gastrita mi s-a spus ca am acum 3 ani aproape.
E bine ca te-ai dus acum!
Sa stii ca si mie mi-a recomandat dermatalogul zinc, vitaminele a, c si e pentru piele, eu am un ten sensibil si alergic si se inflameaza f. usor. Stiu ca zincul ajuta la refacerea ranilor, cicatrizare, etc.
Cu gastrita cum mai stai acum? Stiu ca toamne si primavara isi cam face de cap.
Eu in perioadele astea fac tratament cu suc de aloe, si ma ajuta.
Multa sanatate!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]