View Single Post
  #3676 (permalink)  
Vechi 14 ian 2011, 12:50:31
maneki's Avatar
maneki maneki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac personalizat
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

bun venit, fetelor
talitakumi, in primul rand faptul ca ai slabit deja 3 kg ar tb sa te motiveze sa lupti in continuare, eu sunt abia la inceput, nu stiu daca am slabit ceva pana acum, o sa ma cantaresc peste vreo 2 saptamani.. insa trag tare, si o sa reusesc, deja ma simt mai bine de cand am inceput sa fac sport si sa mananc mai echilibrat
o sa vezi ca aici pe forum, primesti mult ajutor din partea fetelor, si o sa fi din ce in ce mai motivata sa manaci echilibrat, pentru ca o faci pentru tine
cu siguranta iti amintesti cum aratai cand aveai 50 kg, imagineaza-ti tot timpul ca asa arati ca atunci, cu siguranta asa vei arata cat de curand

posteaza aici ce mananci ce sport faci si sunt convinsa ca cineva te va sfatui sa ramai pe drumul cel bun

mult succes!

multumesc mult de sfaturi, Irina
am sa tin cont de ele, imi place sa mananc cam tot ce mi-ai scris tu acolo
am renuntat la cereale cu lapte
de 2 zile am mancat, la micul dejun, oua cu legume, odata ouale fierte odata omleta
diseara merg la cumparaturi si deja am facut lista cam cu ce mi-ati recomandat voi...cu cat acasa mai multa mancare sanatoasa, cu atat nu voi mai fi tentata sa mananc altceva
imi dati o reteta buna cu curcan? am acasa in congelator jumatate de curcan de tara si nu stiu cum sa-l gatesc
chiftelutele de pui sunt ok?

pentru AAM
ai cam aceeasi greutate ca si mine si vrei sa slabesti aprox aceleasi kg
iti recomand sa faci sport si sa inlocuiesti felia de paine alba cu paine integrala (fara faina alba)... iar daca nu te culci la 10 seara, poti manca un pic mai tz cina, se mananca cu 3 ore inainte de somn..ideea e sa nu ti se mai faca foame intre cina si somn ca sigur dai buzna in frigider

pentru voi toate... am mai aflat ca cel mai bine e sa luam micul dejun in prima ora de la trezire si ca e f bine sa includem la micul dejun cateva bobite (5-6) de migdale, pentru ca pune metabolismul in miscare, si ii da de munca...astfel arde si grasimi
si am mai aflat ca tb sa reducem sodiu pe cat posibil

va pup, succes
maneki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1384 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de maneki; 14 ian 2011 at 13:02:50.