View Single Post
  #3699 (permalink)  
Vechi 25 apr 2010, 20:54:21
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Am vazut ca ai "curiozat" prin biblioteca..ai gasit vreo dieta interesanta?Ca acu am terminat-o pe asta disociata si nu stiu de ce sa ma apucmai bine m-as apuca de sport da mi-e frica sa nu agravez simptomele ciudate pe care le am..de maine incep programarile la medicurasc medicii
Emy diete sunt cele pe care le gasesti si pe site,dar acolo sunt si carti si eu am intrat si citit ,dar tot ca mine o sa fac acelasi regim de viata ca e foarte sanatos,imi pare rau sa aud ca mergi la medicsi eu sunt satula de ei ,eu zic sa nu te apuci de sport daca nu te simti in putere,asa am facut eu saptamana trecuta,am facut pe grozava ca pot si poate de asta am si dureri mai mari,ca am fortat mai mult,asa ca ai grija .
Eu zic ca tot cea cu numaratul caloriilor este buna si un regim sanatos pe care noi il tinem deja e ok.
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]