View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 02:41:56
medeeams's Avatar
medeeams medeeams este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Arezzo, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monti
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu...Alesiana

Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
Ciao ! Lidiuta, sa stii ca ai dreptate in leg. cu ceea ce ai scris despre parintele Arsenie.
Am fost de multe ori la mormant ( manastirea Prislop) de doua ori m-am rugat si i-am cerut oarecum ajutorul...SI NU A INTARZAIAT SA APARA. Stii ca spune in scrierile lui ca de acolo de sus ne va ajuta mult mai mult decat a facut-o de pe pamant dar sa-i cerem ajutorul. Daca s-ar putea sa ne scriem mesaje private ti-as spune momentele in care am fost ajutata si sunt ferm convinsa ca a fost numai mana lui si a celui de sus.Sa mergi cat de repede vei avea ocazia. Cu siguranta te vei intoarce acasa mult mai bogata sufleteste. Eu aproape de fiecare data cand merg la mormant( si merg de cateva ori pe an) efectiv incep sa plang si nu pot sa spun ca am probleme in familie sau la serv...efectiv asta imi este reactia..si nu stiu cum sa mi-o explic cum s-o interpretez. Sa ne ajute pe toti...dar din pacate prea flamanzi suntem dupa lucrurile lumesti si uitam de suflet, din pacate...
Eu acum citesc ,, Ridicarea casatoriei la rang de Taina" sa o citesti si asta cand vei avea timp.
Te pup si ma bucur ca imi vizitezi ,,casuta" ! Te imbratisez cu drag!
Buna Ale si imi pare bine de cunostinta..si eu sunt cu Monti..si sa -ti mai zic ceva:mie mi se intampla la fel cand ma rog la Maica Domnului sau pur si simplu cand ma rog.Plang,imi dau lacrimile..nici eu nu mi le explic,insa parca ma simt cumva "mai aproape"cu ruga .Cateodata am senzatia ca nu stiu sa ma rog si ma gandesc dinainte ce si cum sa spun in fata icoanei...si a data ajunsa acolo..vin de la sine si lacrimile si cuvintele,gandurile.La mine e o senzatie ca sunt cumva mai aproape ,ca ruga e mai profunda.Mi-as dori sa citesc si eu aceste carti.Mi le-am notat in agenda.
Cu rabdare vei reusi sa ajungi la kg dorite..in 3 luni nu stiu daca am facut 10 abateri numarate...adica am trisat deputine ori pt ca imi doream f mult sa slabesc,asa ca se poate.Imi plac dulciurile..si adoram cioc 70% cacao.Spor si te pup ,take care
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post159659
Monti :04.01.2011-Monti-62kg
Ratiunea este totul. Vei deveni ceea ce gandesti. Buddha

medeeams, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1986 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1469 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]