View Single Post
  #3711 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 08:44:55
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Daca o tin asa... Tickerul nr. 2 nu-si mai are rostul sau trebuie sa-mi pun un target mai ambitios.
nu vreau sa las impresia ca sunt setata pe dietele low-carb, insa am experienta cu ele. daca mananci mai putini carbohidrati, numai legume, si proteine cu 2 zile inainte de nunta ai sa piezi toata apa din tesutul subcutanat si ai sa te simti mai usoara, o sa fi mai slabuta si in plus iti poti permite fara nicio problema sa te bucuri de masa de la nunta, chiar si de tortul (neconform presupun) fara sa ai mustrari de constiinta.

pupici
Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul
De astazi vreau sa beau ceai de soc impreuna cu tinctura de soc

o sa-mi zici ca sunt naturale si nu au ce sa faca rau. eu nu ma pricep foarte mult, pentru ca nu folosesc ceaiuri si nu zic sa nu bei, iti zic doar sa ai grija la cantitati si sa nu abuzezi pe principiul "daca putin face bine, mult face si mai bine". ba din contra, mult nu face bine. ai grija la tincturi, sunt puternice si sunt macerate in alcool. sa nu iei mai mult decat e indicat. rezultatele cu astfel de plante vin in luni de zile, asa cum ar veni si din sport, nutritie si odihna.
sper ca nu m-ai inteles gresit!

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul
Buna dragelor Imi cer scuze ca nu v-am mai scris..din lipsa de timp....
Promit ca voi citi ce ati scris pana maine dimineata.Am fost conforma zilele acestea ,mai putin ieri cand am facut crema de zahar ars si am mancat putina dar am avut grija sa o scurg de sosul de zahar ars.Seara am facut 30 de minute de sport
De maine voi incepe o cura de detoxifiere cu argila + crom+seleniu.Ma gandeam sa iau si l-carnitina..am mai luat acum cativa ani si,in combinatie cu sport(mancam de toate atunci) am reusit sa slabesc de la 75 de kg la 67 .Dadeam cate un kg pe saptamana.
Va pup O zi frumoasa!

buburuza, cromul e bun... nu cunosc combinatia crom+seleniu+argila... dar cromul e bun, eventual picolinat.


fetelor carnitina, daca e o sursa buna, e un supliment fooooarte bun. il recomand cu mare caldura chiar si celor care nu fac sport. nu va zic de ce pentru ca ar insemna sa scriu pagini intregi.
are efecte foarte bune in combinatie cu sportul, insa nu se administreaza numai in zilele in care faceti sport ci si in zilele de pauza. exista o forma acetilata, ALC (acetyl-L-carnitina) care este un puternic antioxidant si e mai eficienta decat carnitina simpla. da energie multa, deci trebuie luata la trezire, ca altfel nu mai dormiti noaptea, iar efectele administrarii sub 1 gram sunt slabe si se lasa asteptate. insa e scump un "tratament" cu carnitina...
puteti citi cu incredere de pe gugal despre ea, articolele sunt scurte, laconice dar sunt in regula.
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Deci l-carnitina merge doar cu sport
cum am zis si mai sus, nu neaparat. poti sa o iei si ca supliment nutritiv, ca pe vitamine de exemplu.


fetelor, eu va pup, sunt dupa 24 de ore de garda... am fost cuminte cu mancatul, pentru ca mi-am luat cutiutele cu mine, ca sa nu mananc prostiile de le au astia in clinica.. sosuri cu faina si amidon, paste, orez, fierte cred ca impreuna cu sosetele ca au un gust de mori, pe langa faptul ca sunt suprafierte... nemtii nu cunosc termenul de "al dente".. vrei al dente, tre sa mananci la italieni

va doresc o zi superba!!!!!!!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat