View Single Post
  #3716 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 13:49:16
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna,Chriselle!Bine ai venit pe la mine Te astept oricand,desi in ultimul timp nu mai sunt prezenta prea mult pe aici(asta o sa se schimbe de azi).
Da,am gasit un job de care,momentan,sunt foarte incantataSper sa iti gasesti si tu.Stiu cum e sa tot cauti si sa nu gasesti absolut nimic

Ca sa iti raspund la intrebare,da,eu am slabit numai cu hipocaloricaTin de un an si un pic.A mers destul de repede la mine,dar asa cum le-am spus si celorlalte fete care m-au intrebat,daca eram cumintitca,eram slabuta pana acum Dar ba am facut prostioare de pasti,ba am stagnat si uite asa tot trag de o hipocalorica Eu consider hipocalorica cea mai buna metoda de a slabi.E destul de permisiva si poate fi tinuta cu mare usurinta.E de fapt un stil de viata sanatos care poate fi mentinut.

Eu trebuie sa ma pun pe treaba de azi.Ca tot mi-am facut de cap in ultimul timp Am mancatnumai tampeniiDar asa cum ziceam,stiu ca imi revin si imi revin
Multumesc frumos de raspuns. Esti o dulceata. Si eu ma tot tin de diete si ma las de ele. Am inceput prima data cu una de la un nutritionist, tocmai pentru ca vroiam sa slabesc sanatos si sub supraveghere medicala, dar a fost total altceva fata de ce m-am asteptat eu. Nu mi s-au facut nici un fel de analize, primeam in fiecare saptamana o lista de alimente si numai din alea aveam voie sa mananc. A dat rezultate dieta dar mi-au iesit pe gat salatele si branza de vaci de care ma saturasem... Asa ca nu am tinut-o mai mult de 3-4 saptamani.
Dupa aia am incercat monti dar dupa vreo saptamana am inceput sa pun la loc desi respectam regulile intocmai. Apoi, am apelat si la South Beach. In prima faza a fost foarte bine, iar cand am trecut la a 2a (fara sa fac prea multe modificari) iara am inceput sa pun pe mine
Acum, de vreo 3 zile am inceput cu hipo. Vad ca rezultatele au inceput sa apara. Sper sa mearga bine cu hipo ca altfel nu stiu ce o sa fac. Probabil o sa revin la dieta nutritionistului dar e cam naspa - fetele cand au vazut-o mi-au zis din start ca nu e o dieta ok.
Am inceput cu 1300 de cal. Vroiam sa incep cu 1400 - am incercat sa bag atata in mine (ca sa am de unde scadea mai incolo) dar nu intra 1400 - asta, pentru ca incerc sa mananc mai sanatos si noile alimente contin mai putine calorii asadar mananc mai mult decat obisnuiam. Tu de la cate calorii ai inceput? si cate scadeai si cand le scadeai? Eh, probabil ca ar trebui sa mai citesc pe aici in loc sa te bat pe tine la cap
Te pup si succes cu dieta. Esti o inspiratie pentru mine.
__________________
De vorba cu Mr. J