View Single Post
  #37165 (permalink)  
Vechi 17 sep 2014, 09:28:56
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de Ema55 Vezi mesajul

Ei, asi! ... sa nu ma exprim vulgar ...
Numai cei slabi renunta. Cei puternici lupta pana la capat! Iar, daca tu nu mai esti puternica ...?!
Puterea sta in fiecare din noi. Si dupa cum spuneam, orice ideal am avea in viata, odata realizat necesita eforturi ulterioare pentru a fi mentinut. Daca ai terminat o scoala, trebuie sa inveti si dupa aceea pentru a tine pasul cu vremurile. Daca ai obtinut un loc de munca bun, trebuie sa te stradui a face performanta pentru a-l mentine. Daca ti-ai intemeiat o familie trebuie sa lasi si sa dai de la tine, sa colaborezi, sa sustii, sa promovezi valorile create. Daca ai dat nastere unor prunci trebuie sa te ingrijesti sa-i cresti, sa-i educi, sa-i indrumi in viata. Daca ti-ai luat o casa, o masina trebuie sa le intretii, sa le infrumusetezi. Daca ti-ai facut prieteni adevarati trebuie sa faci eforturi pentru a-i mentine in preajma ta. Daca ... si daca ... si daca ... trebuie ... si trebuie ... si trebuie ... mai cu seama daca toate aceste lucruri nu ti-au venit pe tava si ai luptat pentru a le obtine. De fapt, toate acestea ne construiesc viata, viitorul. Cum am putea trai altfel, fara idealuri? Ca o frunza in vant? La ce bun?
Imi tot pun problema existentei noastre. De ce pe noi ne-a creat D-zeu ca sa avem atat de mult de luptat ,de ce noua ne sunt necesare atat de multe ? Plantelor le trebuie apa ,sol sa isi extraga cele necesare si aer........animalelor hrana,apa si aer......de ce pe noi ne-a creat cu atat de multe necesitati?
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
Ema55 (17 sep 2014)